Forside l Nyheder l Information l Rutekort l Tilmelding Startliste 2019                Resultatliste 2018 Kontakt
Bemærk, der kan gå nogle dage fra man har betalt deltagergebyret, til man kommer på startlisten!

 - opdateret d. 15. maj 2019  

Kvinder Navn By/Land Klub (=Links)
101 Christina Støvring-Eriksen Aalestrup  
102 Carina Damgaard Lund Nibe  
103 Mia Jungberg Mathiesen Støvring Støvring Løbeklub
104 Tina Gersted Nygaard Randers  
105 Line Folsted Kallehauge Bindslev Team Kallehauge
106 Rina Narita Groningen, Holland AIU Track and Field Club
       
       
Mænd Navn By/Land Klub (=Links)
1 Stefan Lænner Svenstrup J  
2 Tom Rodkjær Nørresundby  
3 Morten Overgaard Nykøbing Mors  
4 Mads Werning Aalborg Mandagsklubben
5 Nicolaj Johansson Aalborg Mandagsklubben
6 Henrik Møller Andersen Hobro Gæst i Mandagsklubben
7 Kim Rüsz Gistrup  
8 Mads Emil Ahlgreen Pedersen Aalborg  
9 Hardy Vinding Aalborg SØ  
10 Carsten Jacobsen Randers NV Amok / Løbeklubben Søndag Morgen
11 Peter Michael Jensen Aalborg  
12 Søren Klinsmann Aalborg Jyskebank Hasseris
13 Morten Hyllested Vodskov Hammer Bakker Runners
14 Jesper Bo Bertelsen Storvorde Klub 100 Halvmarathon
15 Kim Nielsen Pandrup  
16 Dan Jørgensen Suldrup Run for Fun Haverslev IF
17 Kurt Nielsen Hals  
18 Carsten Kjøbeløv Aalborg  
19 Andrus Parv Østbirk, Estland  
20 Morten Svendsen Aalborg SØ  
21 Kenneth Richardt Jensen Løgstør Vester Hornum Løberne
22 Thomas Christensen Aalborg  
23 Claus Støvring-Eriksen Aalestrup  
24 Johnny Kjær Jakobsen Aalborg Øst Amok Aalborg
25 Jens F. Jensen Aalborg Øst  
26 Thomas Hyllekvist Johansen Aalborg Life of Sport
27 Peter T. Laustsen Svenstrup J  
28 Bartosz Tuszewski Vestbjerg  
29 Steve Churchill Egå  
30 Jacob Rasmussen Aalborg SØ  
31 Michael Rask Nibe AK Jyden
32 Chris Doran Skødstrup  
33 Thomas Andersen Klarup  
34 Morten Stokholm Nibe Aalborg Triathlon Klub
35 Kristian Werner Aalborg Klub 100 Marathon Danmark
36 Peter Harritsø Hjørring Team Harritsø
37 Andre Kramme Frederikshavn Klub 100 Marathon Danmark
38 Poul Lund Nibe  
39 Christoph Jaekel Hamburg, Tyskland 100 Marathon Club Deutschland
40 Johnny Heinmann Silkeborg  
41 Carl Frieboe Rasmussen Hasselager  
42 Kim Høxbro Skive Givskov Løb -Skive
43 Anders Jespersgaard Gistrup Klub 100 Marathon
       
       
 
Forside l Nyheder l Information l Rutekort l Tilmelding Startliste 2019                Resultatliste 2018 Kontakt