Forside l Nyheder l Information l Rutekort l Tilmelding l Startliste 2018 l                     Resultatliste 2017 Kontakt

   Mellemtider og Placeringer efter hver runde        
Kvinder  Navn By, Land Klub Sluttid Diplom

1

Lene Broberg

Frederikshavn

FAK 66

3.31.59

Diplom

2

Dorte Jensen

Aalborg

Runners Lab Aalborg

3.50.59

Diplom

3

Carina Damgaard Lund

Nibe

 

3.55.24

Diplom

4

Helle Mørch Sørensen

Sæby

HjuldmandKaptain

3.58.31

Diplom

5

Heidi Holme

Aalborg

 

4.02.12

Diplom

6

Tine Haslund

Aalborg

Runners Lab Aalborg

4.04.29

Diplom

7

Ninna Dalsgaard Christensen

Støvring

Aalborg Atletik og Motion

4.10.17

Diplom

8

Heidi Lindgren

Aalborg SØ

 

4.14.37

Diplom

9

Marianne Hjelm

Hjallerup

Hjallerup Løbeklub

4.20.11

Diplom

10

Susanne Aarup

Hjallerup

Hjallerup Løbeklub

4.20.11

Diplom

11

Berit Møller

Aalborg SØ

AMOK Aalborg

4.37.30

Diplom

12

Helle Møland Mortensen

Vodskov

AMOK Aalborg

4.45.41

Diplom

13

Jane Beith Nielsen

Varde

FiberVisions Motion

5.01.42

Diplom

14

Lenette Eltved

Aalborg

 

5.23.05

Diplom


Mænd  Navn By, Land Klub Sluttid Diplom

1

Christian Nørgaard Nielsen

Hjallerup

Mariagerfjord Gymnasium

3.00.47

Diplom

2

Carsten Johannesen

Brønderslev

AAM

3.02.25

Diplom

3

Claus Andersen

Hobro

Team Wellness

3.04.36

Diplom

4

Niels Peter Vestergaard

Skørping

Søndagsløbeklubben

3.06.34

Diplom

5

Peter Harritsø

Hjørring

Team Harritsø

3.07.51

Diplom

6

Jonas Kappelskov Bach

Aalborg SØ

Aalborg Tri

3.11.19

Diplom

7

Kristian Werner

Aalborg

Aarun

3.12.40

Diplom

8

Finn Sørensen

Frejlev

Klub 100

3.14.06

Diplom

9

Mark Linder

Frederikshavn

FAK 66

3.20.31

Diplom

10

Johnny Visholm

Hjørring

Dromos

3.26.43

Diplom

11

Andy Brøner

Struer

 

3.27.35

Diplom

12

Martin Thomsen

Nørresundby

Klub 100 Marathon DK

3.29.06

Diplom

13

Dion Køhler Mertz

Aalborg

 

3.30.54

Diplom

14

Martin del Pino

Herlev

 

3.32.04

Diplom

15

Tom Rodkjær

Nørresundby

Runners DK

3.32.16

Diplom

16

Steffen Feldbæk Jensen

Nørresundby

Runners DK

3.32.16

Diplom

17

Claus Ellgaard Frederiksen

Gistrup

Vandrefalken

3.34.48

Diplom

18

Peter Vestergaard

Aalborg SV

 

3.35.45

Diplom

19

Søren Kveiborg

Aalborg

Nordkraft Løb og Motion

3.35.46

Diplom

20

Rudi Ravn

Aabybro

 

3.35.58

Diplom

21

Simon Persson

Aalborg

Klub 100 Marathon

3.39.26

Diplom

22

Anders Mikkelsen

Vadum

IFAA

3.40.56

Diplom

23

Lars Degn

Hjørring

 

3.41.04

Diplom

24

Flemming Pentz Madsen

Gistrup

Aarun

3.41.05

Diplom

25

Søren Reitelseder

Hillerød

 

3.42.59

Diplom

26

Johnny Kjær Jakobsen

Aalborg Øst

AMOK Aalborg

3.43.14

Diplom

27

Martin Søndergaard

Aalborg

 

3.43.56

Diplom

28

Bjørn Hansen

Aalborg

 

3.44.24

Diplom

29

Søren Rahbek

Frederikshavn

fAK 66

3.44.35

Diplom

30

Carl Frieboe Rasmussen

Hasselager

 

3.47.54

Diplom

31

Bo Stenvang

Støvring

 

3.47.59

Diplom

32

Thomas Ingstrup Lund

Vodskov

 

3.48.27

Diplom

33

Thomas Wulff Staal

Bælum

 

3.49.13

Diplom

34

Chris Jonathan Mortensen

Aalborg

Batman og Robin

3.50.39

Diplom

35

Anders Ottosen

Aalborg

 

3.50.39

Diplom

36

Lars Norup

Hobro

Rørbækløbet

3.52.35

Diplom

37

Michael Skjødt Hansen 

Terndrup 

Aalborg Tri 

3.53.20

Diplom

38

Kent Møller

Tilst

DUUL

3.54.01

Diplom

39

Michael Zimmermann Nielsen

Glostrup

Klub 100 Marathon DK

3.54.30

Diplom

40

Mikkel Søndergaard

Aalborg

 

3.54.48

Diplom

41

Mathias Nysum Hansen

Aalborg

 

3.54.49

Diplom

42

Peter Hedegaard Nielsen

Aalborg

 

3.55.31

Diplom

43

Allan Saaby

Fjerritslev

Fjerritslev Trimklub/HUI

3.55.39

Diplom

44

Stefan Larsen

Nørager

Run for Fun Haverslev IF

3.55.52

Diplom

45

Lars Holt Kristensen

Aalborg SØ

 

3.56.04

Diplom

46

Henning Lorenzen

Åbyhøj

Parkrun Brabrand

3.56.33

Diplom

47

Anders Jespersgaard

Gistrup

Klub 100 Marathon DK

3.56.58

Diplom

48

Martin Tørring

Aalborg SV

 

3.57.35

Diplom

49

Michael Thorup

Aalborg

Aarun

3.57.49

Diplom

50

Steffen Snoger

Aalborg

Aarun

3.58.18

Diplom

51

Lars Esmarch Andersen

Aalborg SV

Aarun

4.01.16

Diplom

52

Andrus Parv

Tartu, Estland

 

4.01.36

Diplom

53

Anker Lund Vinding

Aalborg

 

4.01.47

Diplom

54

Erik Lauridsen

Hvidovre

Hvidovre Atletik og Motion

4.03.29

Diplom

55

Kasper Davidsen

Hjallerup

Aarun

4.05.14

Diplom

56

Henrik Kristensen

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.05.22

Diplom

57

Nicholas Kjellberg

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.05.23

Diplom

58

Rasmus Jensen

Skagen

 

4.05.41

Diplom

59

Steffen Holm

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.06.01

Diplom

60

Rune Eldrup Fosnæs

Aalborg

 

4.06.02

Diplom

61

Peter Hagsholm Pedersen

Nørresundby

Løbeklubben Søndag Morgen

4.06.08

Diplom

62

Martin Olsen

Vodskov

Løbeklubben Søndag Morgen

4.06.08

Diplom

63

Lars Emil Wahlgreen

Aalborg

Runners Lab Aalborg

4.06.37

Diplom

64

Frank Bollnow

Stralsund, Tyskland

Stralsund Runners

4.07.10

Diplom

65

Niels Frederiksen

Odder

Klub 100 Marathon DK

4.07.39

Diplom

66

Teddy Dons

Nørresundby

 

4.09.27

Diplom

67

Benny Bull

Roslev

Pinen og Plagen

4.10.10

Diplom

68

Bernt Bull

Nykøbing Mors

Pinen og Plagen

4.10.10

Diplom

69

Jakob Diget Pedersen

Gandrup

Hammer Bakker Runners

4.10.22

Diplom

70

Tomas Nesgaard

Støvring

Aalborg Triathlon Klub 

4.11.08

Diplom

71

Troels Knudsen

Aalborg SV

 

4.11.35

Diplom

72

Per Kjær

Aalborg Øst

Aarun

4.11.48

Diplom

73

Jakob Jonstrup Christensen

Nørresundby

AKIF

4.12.36

Diplom

74

Søren Klinsmann

Aalborg

Aarun

4.12.46

Diplom

75

Kim Høxbro

Skive

Skive AM

4.13.49

Diplom

76

Søren Vester

Aalborg SV

Aarun

4.15.04

Diplom

77

Jonas Printzlau Bøgh

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.15.55

Diplom

78

Allan Jensen

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.15.56

Diplom

79

Thorvaldur Palsson

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.15.58

Diplom

80

Mads Riishøj

Aalborg

AAM

4.16.10

Diplom

81

Mads Werning

Aalborg

Mandagsklubben

4.16.17

Diplom

82

Peter Kristensen

Sæby

Sæby Løbeklub

4.18.39

Diplom

83

Allan Riise

Nibe

 

4.19.20

Diplom

84

Jesper Thomsen

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

4.19.36

Diplom

85

Carsten Jacobsen

Aalborg

 

4.19.37

Diplom

86

Lars Adolf Møller Svenningsen

Dronninglund

Hjallerup Løbeklub

4.20.11

Diplom

87

Tony Hejslet

Hjallerup

Hjallerup Løbeklub

4.20.11

Diplom

88

Jesper Madsen

Fjerritslev

TIF runners

4.20.45

Diplom

89

Arne Franck

Kaltenkirchen, Tyskland

100 Marathon Club Tyskland

4.24.03

Diplom

90

Jimmy Skou-Sørensen

Fjerritslev

Fjerritslev Trimklub

4.24.42

Diplom

91

Morten Søndergaard Petersen

Aalborg

 

4.25.59

Diplom

92

Dennis Thomsen

Aalborg

Aalborg Atletik og Motion

4.26.07

Diplom

93

Kim Jensen

Vadum

IFAA

4.26.40

Diplom

94

Thomas Mörck

Hadsund

Hadsund løberne

4.26.41

Diplom

95

Michael Hove

Aalborg

 

4.28.16

Diplom

96

Bjarne Lund

Klarup

Klub 100 Marathon DK

4.28.35

Diplom

97

Henrik Lund

Aalborg

AMOK

4.28.35

Diplom

98

Tom Hansen

Hjørring

LIUF Løb

4.28.53

Diplom

99

Djoko Dokic

Hjørring

 

4.29.09

Diplom

100

Mathias Bøgh

Aalborg

 

4.30.02

Diplom

101

Henning Ørbæk

Nørresundby

 

4.35.00

Diplom

102

Carl Christian Fiedler

Sæby

 

4.39.16

Diplom

103

Torben Barkmann Kusk

Aalborg Øst

Aalborg Atletik og Motion

4.41.28

Diplom

104

Anders Jeppesen

Vodskov

AMOK Aalborg

4.45.41

Diplom

105

Rene Aagaard

Odder

Odder Atletik

4.53.51

Diplom

106

Martin Theis Eriksen 

Aalborg 

 

4.54.37

Diplom

107

Stig Elstrøm

Aalborg

 

4.57.02

Diplom

108

Mogens Fahlmann Nøhr

Aars

 

4.58.38

Diplom

109

Henrik Rank Brcelic

Aalborg

Team Tung

4.59.32

Diplom

110

Mikkel Thuren Rasmussen

Nørresundby

Team Tungmetal

5.00.28

Diplom

111

Sten Rasmussen

Svenstrup J

 

5.01.32

Diplom

112

Erik Westergreen

Aalborg SV

Aalborg Atletik og Motion

5.05.05

Diplom

113

Karsten Bang Kristensen

Hirtshals

Migselv

5.10.18

Diplom

114

Mike Johansen

Nordborg

 

5.19.01

Diplom

 

Miguel del Pino

Brønshøj

DNF  
 

Frederik Lindved

Aalborg

Mo´s Friends / ATK

DNF  
 

Jens Ole Maribo Samallo

Hjallerup

Hjallerup Løbeklub

DNF  
Forside l Nyheder l Information l Rutekort l Tilmelding Startliste 2018                Resultatliste 2017 Kontakt