Forside l Nyheder l Information l Rutekort l Tilmelding l Startliste 2019 l                     Resultatliste 2019 Kontakt

     Se også Mellemtider og Placeringer
Kvinder  Navn By, Land Klub Sluttid Diplom

1

Sabrina Lundsgaard-Leth

Støvring

 

03.50.45

Diplom

2

Pernille Koldsø

Aalborg

 

03.57.21

Diplom

3

Tine Haslund

Aalborg

Runners Lab

04.09.47

Diplom

4

Carina Damgaard Lund

Nibe

 

04.16.52

Diplom

5

Helle Frost Marinussen

Frederikshavn

 

04.19.05

Diplom

6

Heidi Lindgren

Aalborg SØ

 

04.20.30

Diplom

7

Tina Gersted Nygaard

Randers

 

04.25.51

Diplom

8

Christina Støvring-Eriksen

Aalestrup

 

05.38.02

Diplom


Mænd  Navn By, Land Klub Sluttid Diplom

1

Daniel Arum

Tisvildeleje

 

02.54.27

Diplom

2

Brian Løgstrup

Hinnerup

Hinnerup Løberne

03.09.15

Diplom

3

Johnny Kjær Jakobsen

Aalborg Øst

Amok Aalborg

03.18.27

Diplom

4

Martin Thomsen

Nørresundby

Klub 100 Marathon Danmark

03.20.34

Diplom

5

Rasmus Rasmussen

Pandrup

Klub 100 Marathon Danmark

03.21.14

Diplom

6

Henrik Bech Nielsen

Randers NV

 

03.28.22

Diplom

7

Finn Sørensen

Aalborg

Klub 100 Marathon Danmark

03.28.38

Diplom

8

Kristian Werner

Aalborg

Klub 100 Marathon Danmark

03.28.52

Diplom

9

Tom Rodkjær

Nørresundby

 

03.28.52

Diplom

10

Christoph Jaekel

Hamburg, Tyskland

100 Marathon Club Deutschland

03.33.43

Diplom

11

Morten Koldsø

Aalborg

Mandagsklubben

03.35.59

Diplom

12

Kim Meldgaard

Aalborg

 

03.36.34

Diplom

13

Sten Christensen

Vrå

Klub 100 Marathon

03.37.58

Diplom

14

Bartosz Tuszewski

Vestbjerg

 

03.40.47

Diplom

15

Stefan Larsen

Nørager

Run for Fun Team Dupond

03.41.12

Diplom

16

Hans Linde Nielsen

Nørresundby

Aalborg Klatreklub

03.43.13

Diplom

17

Peter Harritsø

Hjørring

Team Harritsø

03.44.51

Diplom

18

Torben Jørgensen

Aalestrup

 

03.47.21

Diplom

19

Andre Kramme

Frederikshavn

Klub 100 Marathon Danmark

03.48.25

Diplom

20

Emil Kristensen

Aabybro

 

03.49.12

Diplom

21

Johnny Heinmann

Silkeborg

 

03.49.40

Diplom

22

Morten Stokholm

Nibe

Aalborg Triathlon Klub

03.53.58

Diplom

23

Christian Jacobsen

Aalborg

 

03.55.00

Diplom

24

Lars Norup

Hobro

 

03.55.34

Diplom

25

Rene Thomsen

Sulsted

 

03.58.15

Diplom

26

Thomas Schwartz Jensen

Ansager

 

03.58.21

Diplom

27

Jesper Klysner

Farsø

Klub 100 Marathon / Agri Nord

03.59.06

Diplom

28

Henrik Kjær

Brovst

 

03.59.34

Diplom

29

Lars Adolf Møller Svenningsen

Hjallerup

Hjallerup Løbeklub

04.00.17

Diplom

30

Kaj Westergaard

Aabybro

Klub 100 Marathon Danmark

04.00.38

Diplom

31

Carsten Dam

Aalborg

De 3 tosser

04.00.50

Diplom

32

Jesper Gertz

Vodskov

 

04.01.32

Diplom

33

Andrus Parv

Østbirk, Estland

 

04.03.16

Diplom

34

Anders Jespersgaard

Gistrup

Klub 100 Marathon

04.04.08

Diplom

35

Karl Kristian Andersen

Jerslev

Vendsyssel Trail

04.04.34

Diplom

36

Anders Mikkelsen

Vadum

IFAA

04.09.16

Diplom

37

Bjarne Jensen

Hals

Klub 100 Marathon

04.09.35

Diplom

38

Anker Lund Vinding

Aalborg

 

04.09.43

Diplom

39

Peter T. Laustsen

Svenstrup J

 

04.14.44

Diplom

40

Kristian Bak

Aalborg

 

04.15.24

Diplom

41

Kim Høxbro

Skive

Givskov Løb -Skive

04.17.35

Diplom

42

Mads Werning

Aalborg

Mandagsklubben

04.18.08

Diplom

43

Carl Frieboe Rasmussen

Hasselager

 

04.19.51

Diplom

44

Torben Mark

Svenstrup J

Team Mark

04.22.16

Diplom

45

Rene Randrup Rasmussen

Aalborg

Klub 100 Marathon

04.24.15

Diplom

46

Lars Aagaard

Aalborg

 

04.24.16

Diplom

47

Poul Lund

Nibe

 

04.25.59

Diplom

48

Uffe Agerbo Jensen

Storvorde

 

04.27.02

Diplom

49

Claus Støvring-Eriksen

Aalestrup

 

04.29.16

Diplom

50

Niels Frederiksen

Odder

Odder Atletik og Motion

04.29.30

Diplom

51

Thomas Andersen

Klarup

 

04.29.33

Diplom

52

Mads Emil Ahlgreen Pedersen

Aalborg

 

04.31.10

Diplom

53

Henrik Lund

Aalborg

Amok Aalborg

04.37.11

Diplom

54

Bjarne Lund

Klarup

 

04.37.11

Diplom

55

Kim Rüsz

Gistrup

 

04.50.33

Diplom

56

Henrik Frank Nielsen

Roskilde

 

04.53.37

Diplom

57

Henrik Møller Andersen

Hobro

Gæst i Mandagsklubben

04.57.44

Diplom

58

Carsten Kjøbeløv

Aalborg

 

05.07.49

Diplom

59

Lasse Beierholm Sigvert

Aalborg

Løbeklubben Søndag Morgen

05.10.11

Diplom

60

Stefan Kjærsgaard Knudsen

Langå

 

05.10.44

Diplom

61

Nick Nicholson

Earlsfield, London

 

05.20.31

Diplom

62

Morten Hyllested

Vodskov

Hammer Bakker Runners

05.37.42

Diplom

63

Jesper Bo Bertelsen

Storvorde

Klub 100 Halvmarathon

05.37.43

Diplom

64

Kenneth Richardt Jensen

Løgstør

Vester Hornum Løberne

05.37.44

Diplom

65

Thomas Christensen

Aalborg

 

05.38.02

Diplom

66

Jens F. Jensen

Aalborg Øst

 

05.47.42

Diplom

 

Søren Klinsmann

Aalborg

Jyskebank Hasseris

DNF

 
 

Thomas Hyllekvist Johansen

Aalborg

Life of Sport

DNF

 
 

Per Henriksen

Aalborg

Klub 100 Marathon Danmark

DNF

 
 

Bo Stenvang

Støvring

DNF

 
 

Kim Nielsen

Pandrup

DNF

 
 

Anders Thor Kellmer

Aalborg

Fuld fart fREMAd

DNF

 
 

Jacob Velling

Hobro

AK Jyden

DNF

 
Forside l Nyheder l Information l Rutekort l Tilmelding Startliste 2019                Resultatliste 2019 Kontakt